Bezpłatne webinarium dla nauczycieli języka polskiego jako obcego.
„Polski w szkole” - rozwijanie języka komunikacji codziennej i języka edukacji szkolnej. Prezentacja podręcznika i metod pracy.
26.08.2024, poniedziałek, 19:00
prowadzenie: prof. Małgorzata Pamuła-Behrens
Czas trwania spotkania: 1h
Każdy uczestnik spotkania otrzymuje imienny certyfikat. Uwaga! Certyfikat wystawiany jest na dane wpisane w formularzu rejestracyjnym.
Certyfikat przesyłany jest w mailu po zakończeniu wydarzenia. Należy pobrać go samodzielnie, bezzwłocznie, po zakończeniu spotkania.
Zapraszamy na spotkanie prezentujące nową metodę dla dzieci w wieku 7-10 lat, uczących się języka polskiego jako obcego, drugiego czy odziedziczonego.
Podczas webinarium pokażemy jakie są jej założenia, cele, jak jest ona zbudowana a także jak korzystać z podręcznika, zeszytu ćwiczeń oraz podręcznika dla nauczyciela i materiałów zamieszczonych w Strefie nauczyciela na stronie wydawnictwa.
„Polski w szkole” powstał z potrzeby zaproponowania dzieciom rozpoczynającym przygodę z nauka języka polskiego materiałów z jednej strony rozwijających umiejętności komunikacyjne potrzebne w codziennym życiu, a z drugiej wprowadzających w świat języka edukacji szkolnej. Chcemy, korzystając ze naszej wiedzy i doświadczeń, przedstawiać przygotowane przez nas materiały i porozmawiać o tym jak można je dopasować do potrzeb uczących się dzieci, a także ich nauczycieli i nauczycielek. Zależy nam, aby w procesie uczenia się w centrum uwagi był każdy uczeń i każda uczennica i aby każde dziecko z doświadczeniem migracji, i to które przyjechało do Polski jak i to, które wyjechało lub urodziło się za granicą uwierzyło, że ma możliwość nauczenia się polszczyzny, dlatego zaprezentujemy także metody nauczania wspierające procesy uczenia się.
Małgorzata Pamuła-Behrens jest profesorką Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, specjalizującą się w edukacji oraz integracji osób z doświadczeniem migracji i uchodźctwa. Jej zainteresowania badawcze koncentrują się przede wszystkim na zagadnieniach glottodydaktycznych oraz problematyce związanej z akulturacją migrantów. Razem z prof. Martą Szymańską jest autorką koncepcji nauczania języka polskiego jako języka edukacji szkolnej Metoda JES-PL (www.metodajes.pl). Od lat wspiera nauczycieli i nauczycielki w procesie doskonalenia zawodowego. Małgorzata Pamuła-Behrens jest także członkinią jury European Language Label. Jest autorką licznych publikacji naukowych i popularnonaukowych z zakresu glottodydaktyki. |