Słownictwo (i słowotwórstwo) na lekcjach języka polskiego jako obcego

22-03-2023

Bezpłatne webinarium dla nauczycieli języka polskiego jako obcego.

03.04.2023, poniedziałek, 20.00

Prowadzenie: dr Marcin Maciołek

Każdy uczestnik otrzymuje imienny certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu. Uwaga! Certyfikat wystawiany jest na dane wpisane w formularzu rejestracyjnym.

Certyfikat przesyłany jest w mailu po zakończeniu wydarzenia. Należy pobrać go samodzielnie, bezzwłocznie, po zakończeniu spotkania.

 

     Webinarium będzie poświęcone roli kompetencji leksykalnej w procesie przyswajania języka polskiego jako obcego. Podczas spotkania zostaną omówione różne sposoby wprowadzania nowego słownictwa i jego utrwalania. Uczestnicy będą mogli przekonać się m.in. o pożytkach, jakie przynosi wykorzystanie krzyżówek na zajęciach lektoratowych. Dowiedzą się również, jak integrować nauczanie leksyki z wprowadzaniem nowych struktur gramatycznych. Ponadto porozmawiają o roli słowotwórstwa w kształceniu polonistycznym cudzoziemców.

 

dr Marcin Maciołek - językoznawca i glottodydaktyk. Nauczaniem języka polskiego jako obcego zajmuje się od samego początku swej pracy zawodowej; od 2008 roku stale współpracuje ze Szkołą Języka i Kultury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego, gdzie prowadzi zajęcia lektoratowe oraz wykłada na Podyplomowych Studiach Kwalifikacyjnych Nauczania Kultury Polskiej i Języka Polskiej jako Obcego. Jest autorem i współautorem publikacji dla uczących się, a także nauczających języka polskiego jako obcego, m.in. Tęczowej gramatyki języka polskiego w tabelach oraz poradnika fonetycznego Głoski polskie.

 

Obejrzyj nagranie z webinarium:

Polecane artykuły

Jak wchłonąć 470 słówek?

Jak wchłonąć 470 słówek?

25-05-2015
Z pakietami językowymi Słownictwo 1 PLUS Słownictwo 2 PLUS Słownictwo w...
Jak uczyć słownictwa – propozycje w „czasach zarazy”.

Jak uczyć słownictwa – propozycje w „czasach zarazy”.

27-05-2020
     Nauczanie słownictwa wydaje się raczej proste. Nie jest ani tak...
Nazwy czynności

Nazwy czynności

21-04-2022
     Nazwy czynności to jedno z pierwszych zagadnień słowotwórczych...