ORPEG – bezpłatne podręczniki dla szkół i ośrodków uczących języka polskiego za granicą

28-11-2023

Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą (ORPEG) pełni znaczącą rolę we wsparciu nauczycieli pracujących poza granicami Polski. Od 2017 roku ma on uprawnienia do bezpłatnego przekazywania podręczników i pomocy dydaktycznych służących nauczaniu języka polskiego oraz innych przedmiotów w języku polskim. Inicjatywa ta dotyczy placówek zagranicznych, które organizują nauczanie wśród Polonii mieszkającej poza granicami kraju.

Wsparcie to obejmuje każdą pozycję przydatną nauczycielom na ich zajęciach, w tym również podręczniki z serii Hurra!!! Po polsku, Testuj Swój Polski, Polski w ćwiczeniach oraz inne książki Wydawnictwa.

Kto może skorzystać z darmowych podręczników? Każda organizacja zarejestrowana za granicą, która naucza języka polskiego lub w języku polskim oraz nauczyciele pracujący z Polakami zamieszkałymi za granicą.

Procedura zamawiania podręczników:

  1. Rejestracja szkoły / ośrodka w bazie szkół ORPEG. Placówki już wcześniej zarejestrowane powinny zaktualizować swoje dane.
  2. Uzupełnienie formularza zamawiania podręczników: Wsparcie nauczycieli -> Zamawianie podręczników -> Wniosek o podręczniki (opcja ta dostępna jest dopiero po zalogowaniu, a szczegółową instrukcję można znaleźć na stronie ORPEG).
  3. Przesłanie wniosku z podpisem dyrektora szkoły / prezesa organizacji do miejscowego Urzędu Konsularnego RP w celu akceptacji.
  4. Do 19.02.2024 obowiązuje termin przesyłania wniosków do ORPEG. Przed tą datą należy wysłać na adres: podreczniki@orpeg.pl skan wniosku zaakceptowanego przez Urząd Konsularny RP. Po upływie terminu lub wnioski bez akceptacji Konsulatu nie będą rozpatrywane.

TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW: 19.02.2024

Pytania związane z bazą i rejestracją w niej należy kierować na adres: podreczniki@orpeg.pl, a w przypadku problemów z wypełnieniem wniosku: magdalena.jedrych@orpeg.pl.

tel. kom. +48 662 325 026, tel. stacjonarny +48 22 390 37 34

 

Treść artykułu została opracowana na podstawie informacji dostępnych na stronie ORPEG w dniu 28.11.2023. Jako Wydawnictwo nie jesteśmy partnerem akcji, nie pośredniczymy w składaniu wniosków i nie ponosimy odpowiedzialności za działania ORPEG.

Polecane artykuły

Metody pracy z materiałami audio i video

Metody pracy z materiałami audio i video

06-09-2022
     Podręczniki w nowej edycji serii HURRA!!! na poziomie...
Strefa Nauczyciela - Jak to działa?

Strefa Nauczyciela - Jak to działa?

27-11-2020
Drodzy Nauczyciele, wraz z nową odsłoną serii HURRA utworzyliśmy STREFĘ...
Nowy podręcznik - Gramatyka polska w ćwiczeniach dla obcokrajowców

Nowy podręcznik - Gramatyka polska w ćwiczeniach dla obcokrajowców

30-05-2023
     Nikogo chyba nie trzeba przekonywać, że opanowanie podsystemu...