Szkolenia dla nauczycieli
języka polskiego jako obcego
Zaprezentowana oferta szkoleniowa może być modyfikowana i poszerzana, w zależności od Państwa potrzeb.
Na warsztaty zapraszamy zarówno nauczycieli rozpoczynających pracę w zawodzie, jak i tych, którzy mają już doświadczenie w pracy nauczyciela jpjo.
Warsztaty są bezpłatne!
Odbywają się w siedzibie Wydawnictwa Prolog w Krakowie oraz w wielu miejscach w kraju i za granicą.
Możliwe jest przeprowadzenie warsztatów na zamówienie w Państwa szkole.
Każdy uczestnik otrzymuje certyfikat oraz bon rabatowy na książki.
Warsztaty prowadzimy również w formie webinariów, zazwyczaj odbywają się w poniedziałki o 21.00
Formularz rejestracyjny udostępniamy na 2 tygodnie przed wydarzeniem. Zapraszamy do śledzenia informacji na temat aktualnie prowadzonych szkoleń na stronie internetowej i w mediach społecznościowych. Jeśli chcesz mieć gwarancję, że informacja o szkoleniu do Ciebie dotrze - zostaw nam swój adres mailowy.
Tematy szkoleń:
- Kiedy studenci chcą więcej. Jak seria TESTUJ SWÓJ POLSKI pozwala poszerzać, uzupełniać i pogłębiać materiał realizowany na podstawie podręczników kursowych HURRA!!! Warsztat praktyczny oparty na kompatybilności obu serii.
(warsztaty stacjonarne)
- Nauczyciele mówią: „HURRA!!!”, czyli jak efektywnie i twórczo prowadzić zajęcia z języka polskiego. Warsztaty pracy metodą komunikacyjną w oparciu o materiały z serii „Hurra!!!”
- Pytania typu „prawda/fałsz” to nie wszystko! Rozwijanie kreatywności nauczyciela w pracy z tekstami i odsłuchami.
- Jak sprawić, żeby gramatyka nie była nudną koniecznością.
- Komunikacja przede wszystkim. Efektywne wykorzystanie okazji do rozwijania sprawności mówienia, aktywne powtarzanie i utrwalanie struktur językowych oraz słownictwa.
- Animacja - dodatkowe możliwości aktywności na lekcji języka polskiego.
(warsztaty stacjonarne)
- interAKTYWNIE w nauczaniu języka polskiego jako obcego. (webinarium).
- Czy można uczyć języka polskiego bez gramatyki? – praca ze studentami o specyficznych potrzebach komunikacyjnych na bazie podręcznika „Survival Polish Crash Course. Classroom Edition”.
(warsztaty stacjonarne lub webinarium)
- Zróbmy to aktywnie i interaktywnie. Prezentacja możliwości aktywizacyjnych w pracy z podręcznikiem interaktywnym w wersji na tablicę multimedialną „Survival Polish. Crash Course. Classroom Edition”.
„Podręcznik nauczyciela. Survival Polish” – gry, zabawy, ćwiczenia fonetyczne jako materiał uzupełniający na poziomie A0/A1.
(warsztaty stacjonarne lub webinarium)
- Jak wychować szczęśliwe dziecko dwujęzyczne? Na szkoleniu poświęconym tematowi "Jak wychować szczęśliwe dziecko dwujęzyczne " zastanowimy się, jak unikać ryzykownego " wrzucania dziecka w język". Podpowiemy, jak w zamian stworzyć dla niego przyjazną atmosferę "zanurzenia w języku", gdzie szukać sprzymierzeńców w pełnej wyzwań podróży do dwu - i wielojęzyczności. Jak wykorzystać metodę proponowaną przez Wydawnictwo Prolog w Pakiecie edukacyjnym Gwiazdka z nieba. Polskie rymowanki i piosenki.(warsztaty stacjonarne, webinarium)
- Ratunku! Studenci nie chcą mówić na lekcji. Warsztaty na podstawie książki „Testuj Swój Polski – Czytanie”.
(warsztaty stacjonarne lub webinarium)
- Dlaczego warto uczyć fonetyki? Prezentacja w oparciu o podręcznik "Testuj Swój Polski – Fonetyka”.
Podczas szkolenia poruszone zostaną zagadnienia dotyczące ważnego, choć często niedocenianego podsystemu językowego, jakim jest fonetyka. Omówione zostaną poszczególne fazy, kształtujące kompetencję fonologiczną; trudności, z jakimi uczący się języka polskiego musi się zmierzyć, jak również sposoby radzenia sobie z nimi. Zwrócona też zostanie uwaga na elementy polskiej fonetyki, mogące studentowi ułatwić jej naukę. Praktyczna część webinarium prezentować będzie konkretne przykłady ćwiczeń, zaczerpniętych z podręcznika E. Kołaczek oraz sposoby wplatania ich w scenariusz lekcji.
(warsztaty stacjonarne lub webinarium)
- Gdzie ja z tym dojadę? Język polski w pracy na poziomie A1 czyli jak wykorzystać podręcznik bazowy Hurra!!! do pracy z grupami zawodowymi o ściśle sprecyzowanych potrzebach, np. grupą spedytorów.
(webinarium lub warsztaty stacjonarne)
- Bądź mądry! Jak można wykorzystać coachingową metodę pracy z celem "S.M.A.R.T." w pracy lektora do lepszego określania potrzeb i motywowania studentów.
(webinarium)
Partner: Portal Szukaj Lektora
Kontakt: Joanna Waszkiewicz-Siara
books@prolog.edu.pl
tel. +48 12 638 45 25
ul. Bronowicka 37
30-084 Kraków