Bezpłatny webinar dla nauczycieli języka polskiego jako obcego.
16.09.2024, poniedziałek, 19:00
prowadzenie: Justyna Wrona
Czas trwania spotkania: 1h
Każdy uczestnik spotkania otrzymuje imienny certyfikat. Uwaga! Certyfikat wystawiany jest na dane wpisane w formularzu rejestracyjnym.
Certyfikat przesyłany jest w mailu po zakończeniu wydarzenia. Należy pobrać go samodzielnie, bezzwłocznie, po zakończeniu spotkania.
W trakcie spotkania omówimy nowoczesne metody nauczania języka polskiego jako obcego, drugiego, odziedziczonego, które koncentrują się na podejściu działaniowym, czyli praktycznym wykorzystaniu języka w codziennych sytuacjach.
Podczas webinaru uczestnicy dowiedzą się, jak efektywnie stosować podejście działaniowe w pracy z dziećmi uczącymi się języka polskiego. Szczególną uwagę poświęcimy omówieniu podręcznika „Polski w szkole”, który został stworzony z myślą o dzieciach uczących się polskiego jako języka obcego lub drugiego. Przedstawimy przykłady praktycznych ćwiczeń, aktywności oraz materiałów dydaktycznych, które mogą wspierać proces nauczania.
Webinar będzie doskonałą okazją dla nauczycieli, edukatorów i rodziców do zdobycia wiedzy na temat najnowszych trendów w nauczaniu języków oraz wymiany doświadczeń. Uczestnicy dowiedzą się, jak motywować dzieci do aktywnego udziału w zajęciach językowych oraz jak wykorzystać podejście działaniowe do rozwijania umiejętności komunikacyjnych i interkulturowych.
Dołącz do nas, aby poznać skuteczne strategie i narzędzia, które uczynią naukę języka polskiego interesującą i angażującą dla najmłodszych uczniów!
Justyna Wrona jest językoznawcą, pedagogiem, logopedą ze specjalizacją glottodydaktyczną. Posiada doświadczenie w nauczaniu polszczyzny dzieci, studentów i dorosłych obcokrajowców. Specjalizuje się w pracy z dziećmi dwujęzycznymi. Prowadzi zajęcia na Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej, przybliżając studentom specyfikę pracy z dziećmi z doświadczeniem migracji. Jest zaangażowana w projekty promujące język polski jako obcy i nauczanie języka polskiego jako obcego / drugiego / języka edukacji szkolnej. W badaniach naukowych koncentruje się na dwujęzyczności, a szczególnie na diagnozie i rozwijaniu kompetencji językowych dzieci z doświadczeniem migracji uczących się języka polskiego jako drugiego. |