Gramatyka w nauczaniu języka polskiego jako obcego cz.2

04-01-2019

 

Gramatyka w nauczaniu języka polskiego jako obcego. Jak objaśniać, wdrażać, ćwiczyć, utrwalać i sprawdzać jej znajomość. Część 2

10 stycznia 2019, czwartek, o 21.00
Czas trwania: 60 minut
Szkolenie bezpłatne
Prowadzenie: dr Agnieszka Jasińska

 

Formularz
rejestracyjny:
http://bit.ly/gramatykacz2

Serdecznie zapraszamy na drugą część webinarium dotyczącego nauczania gramatyki. Przypomnimy w niej podstawowe problemy z części pierwszej, czyli jakie jest miejsce gramatyki w scenariuszu lekcji, a także jak objaśniać gramatykę w fazie wstępnej. Główną część webinarium poświęcimy kolejnym fazom lekcji, czyli wdrożeniu, ćwiczeniom sprawnościowym i swobodnej praktyce językowej. Przedstawimy również propozycje gier językowych umożliwiających przyswajanie gramatyki. Na koniec zaprezentujemy przykłady materiałów autentycznych, które pomagają w nauce tego wymagającego podsystemu.

Szkolenie jest bezpłatne, a uczestnicy mają możliwość otrzymania certyfikatu imiennego potwierdzającego udział w szkoleniu.

Po rejestracji na szkolenie, w poczekalni przed webinarium, mają Państwo możliwość pobrania prezentacji z pierwszej części szkolenia. Drugie spotkanie, mimo, że jest kontynuacją, to stanowi samoistną całość i można w nim uczestniczyć bez znajomości treści webinarium grudniowego.