Jesienna edycja warsztatów "Czy można uczyć języka polskiego bez gramatyki?"

07-10-2016

29.10.2016  Warszawa

26.11.2016 Gdańsk

10.12.2016 Lublin

10.12.2016 Wrocław

Czy można uczyć polskiego bez gramatyki?

Warsztaty metodyczne dla nauczycieli języka polskiego jako obcego

PROLOG Publishing – wydawca serii HURRA!!! i TESTUJ SWÓJ POLSKI proponuje nowy podręcznik na poziom A0/A1 - SURVIVAL POLISH CRASH COURSE. Classroom edition, pierwszy na rynku podręcznik dostępny nie tylko w wersji papierowej, ale też  interaktywnej, do pracy na tablicy multimedialnej. Podręcznik nauczyciela Survival Polish to bogate źródło materiałów i pomysłów do pracy ze studentami na poziomie A0/A1.

Szkolenia prowadzone są w kilkunastoosobowej grupie warsztatowej, stąd ilość miejsc jest ograniczona.


Program

9.45-10.00 Rejestracja uczestników
10.00 - 12.00 Czy można uczyć języka polskiego bez gramatyki? Warsztat metodyczny w oparciu o nowe materiały SURVIVAL POLISH CRASH COURSE przeznaczone do nauki języka polskiego jako obcego na poziomie A0/A1.
Nowe, interaktywne możliwości w pracy z podręcznikiem na tablicy multimedialnej. SURVIVAL POLISH CRASH COURSE. CLASSROOM EDITION.
12.00 - 12.30 Przerwa na kawę
12.30 – 14.00 Na dobry... koniec, czyli jak ciekawie i inspirująco zakończyć zajęcia. Ćwiczenia pięciu sprawności w serii TESTUJ SWÓJ POLSKI.
14.00 Wręczenie certyfikatów, podręczników okazowych, kuponów rabatowych.

Informacje organizacyjne                                                             warsztaty

Miejsce szkolenia: szkolenia w sesji jesiennej odbędą się w Warszawie, Gdańsku, Lublinie i Wrocławiu.
Dokładny adres podany będzie tydzień przed szkoleniem. Każdy zarejestrowany uczestnik otrzyma informacje organizacyjne drogą mailową.
W zgłoszeniu mailowym należy podać: imię i nazwisko, numer telefonu, nazwę szkoły oraz zaznaczyć jakiego miejsca i terminu dotyczy zgłoszenie.
Warsztaty przeznaczone są dla nauczycieli zarówno doświadczonych, jak i tych zaczynających swoją pracę w zawodzie.

Całkowity koszt szkolenia: 49 PLN (wpłata na konto jest potwierdzeniem zapisu). Decyduje kolejność zgłoszeń.

Każdy uczestnik szkolenia otrzyma Certyfikat szkoleniowy, a także gratisowy egzemplarz książki „Survival Polish – Podręcznik studenta” oraz „Survival Polish – Podręcznik nauczyciela”, pomoce dydaktyczne i pakiet rabatów dla studenta i nauczyciela. Rabat dla nauczyciela: 20%, rabat dla studenta 15%, rabat dla szkoły na wersję interaktywną Survival Polish – 50%

Zapisy: e-mail: books@prolog.edu.pl

Prowadzenie

  Warszawa, Wrocław

 JUSTYNA KRZTOŃ  – redaktor naczelna Wydawnictwa PROLOG. Absolwentka germanistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od roku 1992 pracuje jako nauczycielka języka niemieckiego i polskiego.
Przez wiele lat związana z ideą nauki języków w klasach dwujęzycznych, koordynator projektu polsko-niemieckiej szkoły w Görlitz (1997-2003).
Wieloletni organizator polsko-niemieckiej wymiany młodzieży. Współpracowała jako doradca metodyczny z Wydawnictwem Langenscheidt Polska (2004-2008) oraz była przedstawicielem Wydawnictwa na Europę Wschodnią.
Autorka podręcznika do nauki języka polskiego jako obcego dla dzieci, „Kwakuś Kwak” oraz książek w serii "Testuj Swój Polski" ("Słownictwo 1", "Słownictwo 2", "Słownictwo w pracy", "Czytanie") i "Teste Dein Deutsch"("Wortschatz 1", "Wortschatz 2", "Deutsch im Berufsleben". Współautorka podręcznika do nauki języka polskiego w klasach bilingwalnych „Polska nasz sąsiad”.

Gdańsk, Lublin

Agnieszka SzyjkaAGNIESZKA SZYJKA  - absolwentka filologii angielskiej i dziennikarstwa. Zajmuje się nauczaniem języka angielskiego (od 18 lat) i polskiego jako obcego (od 11 lat). Prowadzi zajęcia grupowe i indywidualne na wszystkich poziomach zaawansowania.

Sprawuje funkcję dyrektora ds. metodycznych w krakowskiej Szkole Języków Obcych PROLOG.

Współpracuje  z Wydawnictwem PROLOG w zakresie tłumaczeń, korekt i prac związanych z testowaniem materiałów do języka polskiego jako obcego. Z podręcznikami „Hurra!!!” pracuje od samego początku ich powstawania.

Interesuje się językami obcymi, muzyką i światem zwierząt. Lubi pływać, uprawiać jogę i podróżować. Najbardziej jednak lubi jeździć na długie wycieczki rowerowe ze swoją ośmioletnią córką Emmą.
Polecane artykuły

Trzy zasady skutecznego uczenia wg metody University of Washington.

Trzy zasady skutecznego uczenia wg metody University of Washington.

02-06-2020
     Wielu początkujących lektorów często zadaje sobie pytanie: Jak...
Rodzaj gramatyczny polskiego rzeczownika – nietypowe końcówki fleksyjne

Rodzaj gramatyczny polskiego rzeczownika – nietypowe końcówki fleksyjne

25-11-2019
Polski rodzaj gramatyczny, chociaż przez swój wpływ na deklinację może...
Rodzaj gramatyczny w języku polskim – klasyfikacja

Rodzaj gramatyczny w języku polskim – klasyfikacja

26-08-2020
O rodzaju gramatycznym napisano już wiele. Opracowano różne jego...