Mediacja w nauczaniu języka polskiego: teoria i propozycje praktyczne na przykładzie podręcznika Hurra Po polsku 3

27-01-2022

     Bezpłatne webinarium dla nauczycieli języka polskiego jako obcego.

     7.02.2022, poniedziałek, o 20.00

     Prowadzenie: dr Agnieszka Jasińska

     Każdy uczestnik otrzymuje imienny certyfikat, potwierdzający udział w szkoleniu. Uwaga! Certyfikat wystawiany jest na dane wpisane w formularzu rejestracyjnym.

 

     W nowej edycji Hurra zaproponowaliśmy wiele nowatorskich pomysłów metodycznych. Jednym z nich są zadania związane z działaniami mediacyjnymi. Mediacja opisana jest w suplemencie do Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego jako zestaw działań i strategii komunikacyjnych związanych z przetwarzaniem tekstów (mediacja tekstowa), kształtowaniem pojęć (mediacja pojęciowa), a także zarządzaniem komunikacją (mediacja komunikacyjna).

     Jako twórcy serii jesteśmy przekonani, że propozycje zadań mediacyjnych to nie tylko odświeżenie formuły nauczania języka polskiego jako obcego, ale też nowy etap w postrzeganiu roli nauczyciela, studenta, ucznia, słuchacza.

     Spotkanie będzie składać się z części teoretycznej związanej z objaśnianiem pojęcia mediacji i praktycznej, w której zaprezentowane zostaną konkretne przykłady zadań mediacyjnych do języka polskiego jako obcego i drugiego.

Agnieszka Jasińska - adiunkt w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Pedagogicznego, nauczycielka języka polskiego jako obcego i języków romańskich (francuskiego i włoskiego). Pracowała z dorosłymi i z dziećmi prowadząc kursy językowe w firmach i na uczelniach wyższych oraz w szkołach dla dzieci z doświadczeniem migracji w Krakowie. Koordynatorka szkoleń stacjonarnych i online dla nauczycieli języka polskiego w Polsce i za granicą. Członkini Związku Nauczycieli Języka Polskiego jako Obcego w Niemczech. Popularyzatorka języka polskiego.

Featured articles

Nowa Edycja HURRA!!! Po polsku 1 - od autorki

Nowa Edycja HURRA!!! Po polsku 1 - od autorki

08-10-2020
     Drogie Koleżanki i Koledzy po fachu,      z ogromną radością...
HURRA!!! Po polsku 2 w Nowej Edycji - z perspektywy lektorki

HURRA!!! Po polsku 2 w Nowej Edycji - z perspektywy lektorki

27-10-2020
     Drogie i Drodzy, Lektorki i Lektorzy,      Hurra!!! Już...
Strefa Nauczyciela - Jak to działa?

Strefa Nauczyciela - Jak to działa?

27-11-2020
Drodzy Nauczyciele, wraz z nową odsłoną serii HURRA utworzyliśmy STREFĘ...