GWIAZDKA Z NIEBA polskie rymowanki i piosenki dla dzieci dwujęzycznych

 • Producent: Prolog
 • Waga: 0.33 kg
 • Dostępność: DOSTĘPNY

 • Historia ceny
 • Autor: Justyna Krztoń, Rafał Piechocki; rysunki: Ksenia Berezowska
 • ISBN: 978-83-60229-51-4
 • Rok, wydanie: I wydanie
 • Wymiary (szerokość x wysokość): 20x25cm
 • Strony: 20
 • szt.
 • Cena netto: 38,00 zł 39,90 zł

Polski dla dzieci 1-3 lat

 

Do książki dołączony jest kod pozwalający na pobranie plików mp3 z nagranymi piosenkami Gwiazdki.

                Bohaterką książki jest Gwiazdka, która przylatuje w odwiedziny do dziecka z nieba swą rakietą i spędza z nim na wspólnej zabawie cały dzień. Uśmiechnięta postać Gwiazdki ma pobudzić wyobraźnię dziecka oraz wywołać u niego pozytywne emocje związane z językiem polskim. W dziesięciu rozdziałach poznajemy poszczególne pory dnia dziecka oraz Gwiazdki. Historie przedstawione są w licznych rymowankach i melodyjnych, łatwych do zaśpiewania piosenkach. Większości tekstów zawiera elementy dźwiękonaśladowcze zalecane przez logopedów jako element wspierający rozwój mowy dziecka. W prezentowanych tekstach nie rezygnujemy również z charakterystycznych dla języka polskiego zdrobnień, jednocześnie w Zeszycie ćwiczeń pojawiają się ich pełne formy. Tak więc od samego początku dziecko ma możliwość poznania obu wariantów słów. Wszystkie rymowanki i piosenki zostały nagrane na płytę CD. Zamieszczone przy każdym tekście ikonki informują o możliwych do przeprowadzenia aktywnościach językowych. Mogą one służyć rodzicowi jako drogowskaz w pracy z książką lub stać się inspiracją do własnych pomysłów na zabawy językowe z dzieckiem.

 

Sluchanie Gwiazdka z niebaTu słuchamy rymowanki.
Nagrania odsłuchujemy z dzieckiem możliwie często (najlepiej codziennie), również podczas wykonywania innych czynności w ciągu dnia. W ten sposób dziecko osłuchuje się z językiem polskim i przyswaja słownictwo związane z danym tematem. Zachęcamy rodziców do głośnego czytania/recytowania dziecku tekstów z książki, ponieważ ma to szczególną wartość emocjonalną. Z czasem dziecko zacznie je powtarzać i w końcowym efekcie pozna ulubione wierszyki na pamięć.


Śpiewanie Gwiazdka z niebaTu słuchamy piosenki.
Z nagraniami piosenek postępujemy podobnie jak z rymowankami. Dodatkowo tam, gdzie tekst piosenki na to pozwala, bawimy się razem z dzieckiem, wprowadzając elementy ruchu, tańca, rytmicznych oklasków czy naśladowania głosów zwierząt.


Tu bawimy się z Gwiazdką.
Pojawienie się maskotki Gwiazdki powinno być dla dziecka sygnałem, że teraz mówimy po polsku. Wprowadzenie jej do zabawy pozwala na zmianę perspektywy, a rodzic, odgrywając rolę Gwiazdki, może każdorazowo modulować głos, zmieniać intonację. Pamiętajmy, że dziecko tylko wtedy da się zaprosić do powtarzania, naśladowania, odgrywania ról, śpiewania,jeżeli może naśladować rodzica.

Powtarzanie GwiazdkaTu rozmawiamy.
Każda zamieszczona w książce ilustracja może posłużyć do poznawania nowych słów, nazywania osób i przedmiotów oraz zadawania prostych pytań i udzielania na nie odpowiedzi. Jest też dobrą okazją do opowiadania dziecku wymyślonych przez siebie historyjek, które będą nawiązywać do sytuacji zaprezentowanych w poszczególnych rozdziałach.

 

Do książki dołączony jest kod pozwalający na pobranie plików mp3 z nagranymi piosenkami Gwiazdki.

Książka i płyta CD jest częścią większego Pakietu edukacyjnego dostępnego tu: http://prologpublishing.com/pakiet-edukacyjny-gwiazdka-z-nieba.html