HURRA!!! Po polsku 2 w Nowej Edycji - z perspektywy lektorki

27-10-2020

     Drogie i Drodzy, Lektorki i Lektorzy,

     Hurra!!! Już jest!!!

     Nowe, pachnące farbą, odświeżone wydanie drugiej części serii do nauki języka polskiego jako obcego HURRA!!! PO POLSKU 2 NOWA EDYCJA pojawia się na rynku, zaraz po „odnowionym” i „ulepszonym” Hurra 1, które właśnie oddaliśmy w Wasze ręce.

     Podobnie jak w Nowej Edycji Hurra 1 innowacją są genialne filmiki, które wprowadzą do Waszych lekcji powiew świeżości. To coś, czego do tej pory nie było na polskim rynku!

     Szczególnie obecnie, kiedy większość zajęć odbywa się online, pokazanie czegoś „ruchomego”, a związanego z tematem lekcji (bez szukania godzinami na YouTubie, czegoś co by pasowało do lekcji, ale często jest nieadekwatne - za trudne, zbyt kolokwialne - delikatnie mówiąc, albo lektor ma fatalny akcent, którego nie chcecie uczyć swoich studentów) będzie świetnym przerywnikiem.

     Filmy są dowcipne, inteligentne, nie zmęczą studenta! Ani nauczyciela! Przyjemnie się je ogląda. Moim zdaniem są tak fajne, że mogą być pretekstem do osobnej lekcji…

     Filmy można wykorzystać na wiele sposobów.

     Zmiany dotyczą także nowej odsłony Podręcznika Nauczyciela Po polsku 2, w którym znajdziemy dodatkowe propozycje ćwiczeń lub gier związanych z filmami i nie tylko. Innowacją jest też Strefa Nauczyciela, dostępna na stronie prologpublishing.com, czyli nasza wspólna przestrzeń pełna inspiracji – materiały audio i wideo, gry, pomoce, a w przyszłości scenariusze zajęć, testy i wiele, wiele innych.

     Brzmi naprawdę dobrze!

     Zdecydowaną nowością jest również aplikacja PROLOG Augmented App, za pomocą której studenci mogą odtworzyć wyżej wspomniane filmy audio! Wystarczy smartfonem zeskanować numer ćwiczenia i gotowe! A skorzystać mogą zarówno zwolennicy marki Apple, jak i Androida.

     Przykładowe materiały można obejrzeć tu: https://www.youtube.com/watch?v=Ro_L3ZnwgNk&t=19s lub na stronie z podręcznikiem studenta A2: https://prologpublishing.com/hurra-po-polsku-2-podrecznik-studenta-nowa-edycja.html

     Jeśli chodzi o teksty, to zostały poprawione, dostosowane, pojawiło się też wiele nowych, autentycznych tekstów odzwierciedlających aktualne realia i aspekty kulturowe.

     „Rozjaśniły” i „wyczyściły się”  tabelki. Na przykład ćwiczenia na czasowniki dokonane i niedokonane są w końcu jednoznaczne!

     Lekcja 14 (Turystyka) jest spójna i wyczerpuje temat. Trafiły tu przyimki w sytuacjach „statycznych”  i „dynamicznych”. Przeniosły się z dawnej lekcji 9 (Przyjaźń). I bardzo dobrze! Tu jest ich miejsce!

     Jest też nowa lekcja (przeniesiona z Hurra 3)  - Polska od kuchni. Wyparła lekcję 18 - Prasa i książka. Lekcja o kuchni jest jak najbardziej adekwatna na tym poziomie. W “trójce” wydawała się trochę za łatwa.

     Lekcja o internecie (obecnie 18) również została poddana wielu zmianom – na plus!

     W książce pojawiło się wiele nowych, atrakcyjnych fotografii oraz rysunków, co sprawia, że podręcznik jest bardziej przejrzysty i przyciąga uwagę. Seria otrzymała  też nowy format: prawdziwe A4 oraz odświeżoną szatę graficzną.     Mamy uaktualnione zdjęcia urządzeń, a przede wszystkim nowe słownictwo związane z mediami społecznościowymi.

     Zeszyt Ćwiczeń jest kolorowy - to o wiele atrakcyjniejsze od poprzedniej wersji. Myślę, że student chętniej sięgnie po coś kolorowego, robiąc zadanie domowe. Można go też wykorzystać na ćwiczenia uzupełniające w czasie lekcji.

     W Podręczniku Studenta HURRA!!! 2 dodano też ćwiczenia doskonalące sprawność pisania,
z kolei w Podręczniku Nauczyciela Hurra znajdziecie też wiele nowych gier. Testy powtórkowe zostały poprawione i zmodyfikowane.

     Jest fajniej, jaśniej, przystępniej. Będzie się Wam przyjemniej uczyć!

     Powodzenia!

 

Lektorka Agnieszka

Polecane artykuły

Strefa Nauczyciela - Jak to działa?

Strefa Nauczyciela - Jak to działa?

27-11-2020
Drodzy Nauczyciele, wraz z nową odsłoną serii HURRA utworzyliśmy STREFĘ...
Zdania warunkowe w języku polskim

Zdania warunkowe w języku polskim

04-02-2020
Zdania warunkowe są niezwykle istotnym elementem języka – pozwalają...
Rodzaj gramatyczny polskiego rzeczownika – nietypowe końcówki fleksyjne

Rodzaj gramatyczny polskiego rzeczownika – nietypowe końcówki fleksyjne

25-11-2019
Polski rodzaj gramatyczny, chociaż przez swój wpływ na deklinację może...