Niemiecki Triathlon Językowy

01-02-2015

TRIATHLON JĘZYKOWY 7.06.2013 z Prologiem
Zapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych / liceum / technikum do wzięcia udziału w NIEMIECKIM TRIATHLONIE JĘZYKOWYM.
Konkurs ten to świetna okazja do sprawdzenia swojej znajomości języka niemieckiego oraz dobrej zabawy zespołowej z atrakcyjnymi nagrodami.
Formuła konkursu: w piątek 7.06.2013 rywalizować będą między sobą 3-4 osobowe drużyny uczniów ze szkół z Krakowa i okolicy.
W czasie trwania konkursu do wspólnej zabawy zapraszamy również nauczycieli języka niemieckiego, którzy zostaną włączeni do komisji TRIATHLONU.
Będzie również możliwość wymiany doświadczeń dydaktycznych z autorką książek „Wortschatz 1” lub „Wortschatz 2” panią Justyną Krztoń.

Przebieg konkursu, konkurencje:
Runda 1
Kapitanowie drużyn wylosują po jednym zestawie 30 lub 40 zadań, przygotowanych w zależności od kategorii, w której startuje drużyna, na podstawie książki „Wortschatz 1” lub „Wortschatz 2”, które będą rozwiązywane w czasie 30 lub 40 min. przez całą drużynę.
Przerwa: 15 minut

Runda 2
Drużyny otrzymają zestaw 20 słów, z których w ciągu 30 minut mają ułożyć historyjkę oraz zaprezentować ją .
Dla uczestników zostaną przygotowane rekwizyty, które pomogą uwydatnić wrażenia artystyczne.
Przerwa: 15 minut

Runda 3
„Językowe koło fortuny” – w tej konkurencji uczestnicy będą wybierać kategorię i odgadywać hasła tematyczne.

Przewidywany czas trwania: 120 min

Nagrody: dla wszystkich uczestników TRIATHLONU JĘZYKOWEGO dyplom uczestnictwa oraz nagrody książkowe do nauki języka niemieckiego.

Dla zwycięskiej drużyny i nauczyciela opiekuna przewidziane nagrody w postaci kursów językowych z oferty Szkoły Językowej Prolog.