Jesienna edycja warsztatów "Czy można uczyć języka polskiego bez gramatyki?"

07-10-2016

29.10.2016  Warszawa

26.11.2016 Gdańsk

10.12.2016 Lublin

10.12.2016 Wrocław

Czy można uczyć polskiego bez gramatyki?

Warsztaty metodyczne dla nauczycieli języka polskiego jako obcego

PROLOG Publishing – wydawca serii HURRA!!! i TESTUJ SWÓJ POLSKI proponuje nowy podręcznik na poziom A0/A1 - SURVIVAL POLISH CRASH COURSE. Classroom edition, pierwszy na rynku podręcznik dostępny nie tylko w wersji papierowej, ale też  interaktywnej, do pracy na tablicy multimedialnej. Podręcznik nauczyciela Survival Polish to bogate źródło materiałów i pomysłów do pracy ze studentami na poziomie A0/A1.

Szkolenia prowadzone są w kilkunastoosobowej grupie warsztatowej, stąd ilość miejsc jest ograniczona.


Program

9.45-10.00 Rejestracja uczestników
10.00 - 12.00 Czy można uczyć języka polskiego bez gramatyki? Warsztat metodyczny w oparciu o nowe materiały SURVIVAL POLISH CRASH COURSE przeznaczone do nauki języka polskiego jako obcego na poziomie A0/A1.
Nowe, interaktywne możliwości w pracy z podręcznikiem na tablicy multimedialnej. SURVIVAL POLISH CRASH COURSE. CLASSROOM EDITION.
12.00 - 12.30 Przerwa na kawę
12.30 – 14.00 Na dobry... koniec, czyli jak ciekawie i inspirująco zakończyć zajęcia. Ćwiczenia pięciu sprawności w serii TESTUJ SWÓJ POLSKI.
14.00 Wręczenie certyfikatów, podręczników okazowych, kuponów rabatowych.

Informacje organizacyjne                                                             warsztaty

Miejsce szkolenia: szkolenia w sesji jesiennej odbędą się w Warszawie, Gdańsku, Lublinie i Wrocławiu.
Dokładny adres podany będzie tydzień przed szkoleniem. Każdy zarejestrowany uczestnik otrzyma informacje organizacyjne drogą mailową.
W zgłoszeniu mailowym należy podać: imię i nazwisko, numer telefonu, nazwę szkoły oraz zaznaczyć jakiego miejsca i terminu dotyczy zgłoszenie.
Warsztaty przeznaczone są dla nauczycieli zarówno doświadczonych, jak i tych zaczynających swoją pracę w zawodzie.

Całkowity koszt szkolenia: 49 PLN (wpłata na konto jest potwierdzeniem zapisu). Decyduje kolejność zgłoszeń.

Każdy uczestnik szkolenia otrzyma Certyfikat szkoleniowy, a także gratisowy egzemplarz książki „Survival Polish – Podręcznik studenta” oraz „Survival Polish – Podręcznik nauczyciela”, pomoce dydaktyczne i pakiet rabatów dla studenta i nauczyciela. Rabat dla nauczyciela: 20%, rabat dla studenta 15%, rabat dla szkoły na wersję interaktywną Survival Polish – 50%

Zapisy: e-mail: books@prolog.edu.pl

Prowadzenie

  Warszawa, Wrocław

 JUSTYNA KRZTOŃ  – redaktor naczelna Wydawnictwa PROLOG. Absolwentka germanistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od roku 1992 pracuje jako nauczycielka języka niemieckiego i polskiego.
Przez wiele lat związana z ideą nauki języków w klasach dwujęzycznych, koordynator projektu polsko-niemieckiej szkoły w Görlitz (1997-2003).
Wieloletni organizator polsko-niemieckiej wymiany młodzieży. Współpracowała jako doradca metodyczny z Wydawnictwem Langenscheidt Polska (2004-2008) oraz była przedstawicielem Wydawnictwa na Europę Wschodnią.
Autorka podręcznika do nauki języka polskiego jako obcego dla dzieci, „Kwakuś Kwak” oraz książek w serii "Testuj Swój Polski" ("Słownictwo 1", "Słownictwo 2", "Słownictwo w pracy", "Czytanie") i "Teste Dein Deutsch"("Wortschatz 1", "Wortschatz 2", "Deutsch im Berufsleben". Współautorka podręcznika do nauki języka polskiego w klasach bilingwalnych „Polska nasz sąsiad”.

Gdańsk, Lublin

Agnieszka SzyjkaAGNIESZKA SZYJKA  - absolwentka filologii angielskiej i dziennikarstwa. Zajmuje się nauczaniem języka angielskiego (od 18 lat) i polskiego jako obcego (od 11 lat). Prowadzi zajęcia grupowe i indywidualne na wszystkich poziomach zaawansowania.

Sprawuje funkcję dyrektora ds. metodycznych w krakowskiej Szkole Języków Obcych PROLOG.

Współpracuje  z Wydawnictwem PROLOG w zakresie tłumaczeń, korekt i prac związanych z testowaniem materiałów do języka polskiego jako obcego. Z podręcznikami „Hurra!!!” pracuje od samego początku ich powstawania.

Interesuje się językami obcymi, muzyką i światem zwierząt. Lubi pływać, uprawiać jogę i podróżować. Najbardziej jednak lubi jeździć na długie wycieczki rowerowe ze swoją ośmioletnią córką Emmą.