Książkomat PROLOGU na Lotnisku w Krakowie.

02-02-2015
Na I piętrze terminala międzynarodowego Kraków Airport, w pierwszych dniach lutego, pojawił się niezwykły automat, w którym można kupić nie kawę i batoniki, ale… książki.
Książkomat ten to prawdziwa pierwsza pomoc językowa dla obcokrajowców, ponieważ można w nim nabyć książki właśnie do nauki języka polskiego. Krakowskie wydawnictwo językowe, z którego podręczników korzystają studenci na kursach językowych na całym świecie (tylko w 2013 r. seria HURRA!!!  w kanale sprzedaży hurtowej trafiła do 40. krajów) tym razem proponuje materiały samouczkowe, przeznaczone do nauki samodzielnej. W książkomacie, coś odpowiedniego dla siebie, znajdą również ci, którzy z językiem polskim nigdy nie mieli do czynienia. Do wybranych pozycji książkowych dołączone są również płyty z nagraniami i tłumaczeniami na język angielski, niemiecki, włoski, hiszpański i rosyjski.

Mariusz Siara (właściciel Wydawnictwa PROLOG) – „Książkomat pokazaliśmy w tym roku na targach książki we Frankfurcie i na targach edukacyjnych w Londynie, dwóch największych tego rodzaju imprezach w Europie, i muszę przyznać, że budził ogromne zainteresowanie wśród ludzi z branży i samych odwiedzających. Szczególnie entuzjastycznie reagowali młodzi odbiorcy. Od lutego można go zobaczyć, a co więcej skorzystać z niego, na krakowskim lotnisku w Balicach. Nie ukrywam, że liczymy na równie ciepłe przyjęcie jak to, które miał we Frankfurcie i Londynie.”