Szkolenia dla nauczycieli

Szkolenia dla nauczycieli                       Prolog Publishing
języka polskiego jako obcegoZaprezentowana oferta szkoleniowa może być modyfikowana i poszerzana, w zależności od Państwa potrzeb.
Na warsztaty zapraszamy zarówno nauczycieli rozpoczynających pracę w zawodzie, jak i tych, którzy mają już doświadczenie w pracy nauczyciela jpjo.

Warsztaty są bezpłatne!
Odbywają się w siedzibie Wydawnictwa Prolog w Krakowie oraz w wielu miejscach w kraju i za granicą.
Możliwe jest przeprowadzenie warsztatów na zamówienie w Państwa szkole.
Każdy uczestnik otrzymuje certyfikat oraz bon rabatowy na książki.

Warsztaty prowadzimy również w formie webinariów, zazwyczaj odbywają się w poniedziałki o 21.00

Formularz rejestracyjny udostępniamy na 2 tygodnie przed wydarzeniem. Zapraszamy do śledzenia informacji na temat aktualnie prowadzonych szkoleń na stronie internetowej i w mediach społecznościowych. Jeśli chcesz mieć gwarancję, że informacja o szkoleniu do Ciebie dotrze - zostaw nam swój adres mailowy.

POBIERZ OFERTĘ SZKOLENIOWĄ


Tematy szkoleń:

 •  Kiedy studenci chcą więcej. Jak seria TESTUJ SWÓJ POLSKI pozwala poszerzać, uzupełniać i pogłębiać materiał realizowany na podstawie podręczników kursowych HURRA!!! Warsztat praktyczny oparty na kompatybilności obu serii.
  (warsztat stacjonarny)

 

 • Nauczyciele mówią: „HURRA!!!”, czyli jak efektywnie i twórczo prowadzić zajęcia z języka polskiego. Warsztat pracy metodą komunikacyjną w oparciu o materiały z serii „Hurra!!!”
  - Pytania typu „prawda/fałsz” to nie wszystko! Rozwijanie kreatywności nauczyciela w pracy z tekstami i odsłuchami.
  - Gramatyka? Dlaczego? Nie!!!? Jak sprawić, żeby gramatyka nie była nudną koniecznością.
  - Komunikacja przede wszystkim. Efektywne wykorzystanie okazji do rozwijania sprawności mówienia, aktywne powtarzanie i utrwalanie struktur językowych oraz słownictwa.
  - Animacja - dodatkowe możliwości aktywności na lekcji języka polskiego.
  (warsztat stacjonarny)

 

 • Czy można uczyć języka polskiego bez gramatyki? – praca ze studentami o specyficznych potrzebach komunikacyjnych na bazie podręcznika „Survival Polish Crash Course. Classroom Edition”.
  (warsztat stacjonarny lub webinarium)

 

 • Zróbmy to aktywnie i interaktywnie. Prezentacja możliwości aktywizacyjnych w pracy z podręcznikiem interaktywnym w wersji na tablicę multimedialną „Survival Polish. Crash Course. Classroom Edition”.
  „Podręcznik nauczyciela. Survival Polish” – gry, zabawy, ćwiczenia fonetyczne jako materiał uzupełniający na poziomie A0/A1.
  (warsztat stacjonarny lub webinarium)

 

 • Ratunku! Studenci nie chcą mówić na lekcji. Warsztat na podstawie książki „Testuj Swój Polski – Czytanie”.
  (warsztat stacjonarny lub webinarium)

 

 • Jak to wymówić? Wybrane zagadnienia fonetyczne w nauczaniu języka polskiego jako obcego. Warsztat w oparciu o książkę „Testuj Swój Polski – Fonetyka”
  (warsztat stacjonarny lub webinarium)

 

 • Gdzie ja z tym dojadę? Język polski w pracy na poziomie A1 czyli jak wykorzystać podręcznik bazowy Hurra!!! do pracy z grupami zawodowymi o ściśle sprecyzowanych potrzebach, np. grupą spedytorów.
  (warsztat stacjonarny lub webinarium)

 

 • Bądź mądry! Jak można wykorzystać coachingową metodę pracy z celem "S.M.A.R.T." w pracy lektora do lepszego określania potrzeb i motywowania studentów.
  (webinarium)

 

Kontakt w sprawie szkoleń:
Joanna Waszkiewicz-Siara
books@prolog.edu.pl
tel. +48 12 638 45 25
ul. Bronowicka 37
30-084 Kraków