Szkolenia dla nauczycieli

Szkolenia dla nauczycieli                       Prolog Publishing
języka polskiego jako obcegoZaprezentowana oferta szkoleniowa może być modyfikowana i poszerzana, w zależności od Państwa potrzeb.
Na warsztaty zapraszamy zarówno nauczycieli rozpoczynających pracę w zawodzie, jak i tych, którzy mają już doświadczenie w pracy nauczyciela jpjo.

Warsztaty są bezpłatne!
Odbywają się w siedzibie Wydawnictwa Prolog w Krakowie oraz w wielu miejscach w kraju i za granicą.
Możliwe jest przeprowadzenie warsztatów na zamówienie w Państwa szkole.
Każdy uczestnik otrzymuje certyfikat oraz bon rabatowy na książki.

POBIERZ OFERTĘ SZKOLENIOWĄ


Tematy szkoleń:

1. Kiedy studenci chcą więcej. Jak seria TESTUJ SWÓJ POLSKI pozwala poszerzać, uzupełniać i pogłębiać materiał realizowany na podstawie podręczników kursowych HURRA!!! Warsztat praktyczny oparty na kompatybilności obu serii.
(warsztat stacjonarny)

2. Nauczyciele mówią: „HURRA!!!”, czyli jak efektywnie i twórczo prowadzić zajęcia z języka polskiego. Warsztat pracy metodą komunikacyjną w oparciu o materiały z serii „Hurra!!!”
- Pytania typu „prawda/fałsz” to nie wszystko! Rozwijanie kreatywności nauczyciela w pracy z tekstami i odsłuchami.
- Gramatyka? Dlaczego? Nie!!!? Jak sprawić, żeby gramatyka nie była nudną koniecznością.
- Komunikacja przede wszystkim. Efektywne wykorzystanie okazji do rozwijania sprawności mówienia, aktywne powtarzanie i utrwalanie struktur językowych oraz słownictwa.
- Animacja - dodatkowe możliwości aktywności na lekcji języka polskiego.
(warsztat stacjonarny)

3. Czy można uczyć języka polskiego bez gramatyki? – praca ze studentami o specyficznych potrzebach komunikacyjnych na bazie podręcznika „Survival Polish Crash Course. Classroom Edition”.
(warsztat stacjonarny lub webinarium)

4. Zróbmy to aktywnie i interaktywnie. Prezentacja możliwości aktywizacyjnych w pracy z podręcznikiem interaktywnym w wersji na tablicę multimedialną „Survival Polish. Crash Course. Classroom Edition”.

„Podręcznik nauczyciela. Survival Polish” – gry, zabawy, ćwiczenia fonetyczne jako materiał uzupełniający na poziomie A0/A1.
(warsztat stacjonarny lub webinarium)

5. Ratunku! Studenci nie chcą mówić na lekcji. Warsztat na podstawie książki „Testuj Swój Polski – Czytanie”.
(warsztat stacjonarny lub webinarium)

6. Jak to wymówić? Wybrane zagadnienia fonetyczne w nauczaniu języka polskiego jako obcego. Warsztat w oparciu o książkę „Testuj Swój Polski – Fonetyka”
(warsztat stacjonarny lub webinarium)

7. Gdzie ja z tym dojadę? Język polski w pracy na poziomie A1 czyli jak wykorzystać podręcznik bazowy Hurra!!! do pracy z grupami zawodowymi o ściśle sprecyzowanych potrzebach, np. grupą spedytorów.
(warsztat stacjonarny lub webinarium)

8. Bądź mądry! Jak można wykorzystać coachingową metodę pracy z celem "S.M.A.R.T." w pracy lektora do lepszego określania potrzeb i motywowania studentów.
(webinarium)

 

Kontakt w sprawie szkoleń:
Joanna Waszkiewicz-Siara
books@prolog.edu.pl
tel. +48 12 638 45 25
ul. Bronowicka 37
30-084 Kraków